Водіям розповіли, що робити в разі незаконної зупинки автомобіля поліцією

Зупинення правоохоронцем на дорозі всіх автомобілів підряд з причин «Перевірка документів» чи «Операція зброя-вибухівка», тобто з підстав, не передбачених законом, трапляється доволі часто.

Такі дії поліцейських грубо порушують права водіїв. При цьому, відсутність реагування водіями на такі випадки породжують повторні численні безпідставні зупинки, повідомляє Дорожній Адвокат.

Поліцейський повинен діяти виключно в рамках закону!

Якщо Ви були зупинені інспектором поліції незаконно, Ви маєте повне право звернутись зі скаргою на неправомірні дії працівника поліції до його керівництва або до підрозділу поліції вищого рівня. Якщо ж в діях поліцейського, на вашу думку, є ознаки кримінального правопорушення, то Ви маєте право звернутись у правоохоронні органи для перевірки наявності в діях інспектора ознак злочину.

При наявності такої скарги відносно дій поліцейського буде проводитись перевірка із витребовуванням у нього пояснення щодо незаконної зупинки. За результатом розгляду скарги, такого поліцейського можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності, або за наявності підстав – до кримінальної. Дисциплінарна відповідальність включає також звільнення з служби в поліції.

Навіть якщо інспектору вдасться виправдати свої дії, то на наступний раз він задумається над тим чи зупиняти ваш автомобіль без законних підстав.

Тому, реагування на незаконні дії як водія так і поліцейського призведе до стабілізації порядку на дорозі у стосунках між поліцією та водіями.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти