В Україні поліцейського вперше покарали за порушення ПДР: що він порушив

Правоохоронці винесли постанову про притягнення інспектора поліції до адміністративної відповідальності, виписавши штраф на 425 грн за порушення правил дорожнього руху.

Спочатку про правопорушення повідомив громадянин, який бачив, як автомобіль поліції не використав сигнал світлового покажчика під час повороту і вимагав притягнути порушника до відповідальності.

Патрульного запросили в управління поліції для дачі пояснень і призначили розгляд справи, але він подав клопотання з проханням відкласти розгляд справи, так як він перебував на лікуванні, але, незважаючи на це, штраф йому все-таки виписали.

Таке покарання порушник оскаржив в суді, так як крім штрафу на нього чекала ще й дисциплінарна відповідальність. Він пояснював, що виконував невідкладне службове завдання, тому мав право відступити від вимог ПДР.

Зі свого боку, суд встановив, що дійсно, виконуючи невідкладне службове завдання, поліцейські можуть відступати від правил, але тільки за умови увімкнення проблискового маячка та спеціального звукового сигналу, який, судячи з відеозапису, наданого в суді, не був включений.

При цьому суд з’ясував, що справу розглянули у відсутності інспектора, а також була порушена процедура оформлення доказів.Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти