Штрафи 255 гривень: у ПДР внесли покарання для пішоходів, чого категорично не можна робити

Тепер нести відповідальність за порушення будуть не тільки водії, а й пішоходи, передає «Твоя МАШИНА» .

Можна згадати поширену ситуацію, коли людина переходить дорогу, не дивлячись на всі боки. У підсумку в разі аварії винуватим залишався тільки водій, хоча і пішохід діяв не за правилами.

Найчастіше люди нехтують правилами на проспекті Перемоги, Хрещатику, біля станцій метро. Пішоходи перелазять відбійники, перебігають дорогу в недозволених місцях. Зазвичай люди розраховують, що машина пропустить, але водій не завжди встигає зреагувати.

Згідно ПДР України пішоходу не можна:

• Переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом і за перехрестями. Виняток – дороги шириною не більше 3-х смуг в цілому, де в поле зору немає переходу або перехрестя. (П. 4.7 ПДР).

• Перетинати перехрестя по діагоналі, зрізуючи кут. Можна перетинати дорогу тільки по лініях тротуарів або узбіччя (п. 4.7 ПДР).

• Виходити на проїжджу частину з-за запаркованних машин та інших об’єктів, не переконавшись у відсутності транспорту, що наближається (п. 4.10)

• Виходити на проїжджу частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху (п. 4.14).

• Несподівано виходити або вибігати на проїжджу частину, в тому числі на пішохідний перехід (п. 4.14).

• Затримуватися і зупинятися на проїзній частині (п. 4.14).

• Залишати місце ДТП, до якого він причетний (п.4.15).

За порушення пішоходи можуть отримати штраф або попередження. Якщо наслідком порушення стало ДТП, то пішоходу загрожують примусові громадські роботи на строк 20 – 40 годин.Джерело grosi.znaj.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти