Електромобілі виявилися не такими екологічно чистими, як вважалося раніше

Дослідницька консалтингова компанія Radiant Energy Group (REG) повідомила про те, що в Європі, де продажі електрокарів найбільші у світі, електромобілі фактично створюють більше викидів вуглецю, ніж традиційні авто, оскільки електромережі дуже залежать від вугілля.

Як показує дослідження, найкращими в плані викидів є атомні та гідроелектростанції Швейцарії зі 100% економією вуглецю в порівнянні з бензиновими автомобілями. У Норвегії показник становить 98%, у Франції – 96%, у Швеції – 95% та в Австрії – 93%. Відстають Кіпр – 4%, Сербія – 15%, Естонія – 35% та Нідерланди – 37%.

У країнах, де значну частку електроенергії виробляють сонячні та вітрові станції, наприклад у Німеччині та Іспанії, зарядка автомобіля у другій половині дня, коли сонце та вітер переважають, економить на 16-18% більше вуглецю, ніж уночі, коли мережа працює на газі чи вугіллі.

Варто зазначити, що згідно з даними ЄАВС, викид вуглекислого газу в недавно зареєстрованих бензинових автомобілях у Європі впав у середньому на 25% у період з 2006 по 2016 рік.


Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти