Дефіцит палива може затягнутися до кінця літа: закриється безліч АЗС

Цьогорічний дефіцит бензину в Україні може затягтися до серпня, а кількість АЗС у країні суттєво скоротиться.

Так, дрібні гравці не зможуть конкурувати із великими, тому будуть змушені піти з ринку. Насамперед це спостерігатиметься у південних регіонах – вони здебільшого обслуговували перевізників агропродукції, яка прямувала до портів. Наразі вони закриті. За прогнозом, припинити роботу можуть 30-50% АЗС на півдні України. У той же час виникне необхідність відкривати нові на заході країни, через який піде основний потік експорту.

Перспективи подолання паливного дефіциту експерти та учасник ринку оцінюють по-різному. За словами директора “Консалтингової групи А-95” Сергія Куюна, бензин на АЗС може з’явитися у вільному продажу до кінця травня. Менш оптимістичний прогноз у Дмитра Леушкіна, засновника Prime Group.

“Раніше серпня дефіцит палива нікуди не зникне. Звикайте до нових умов. На жаль, але не випускає Україна бензовози за паливом. Пройти процедуру отримання всіх папірців це 2-3 місяці. Звідси і термін вирішення питання силами бензовозів. Якщо запрацюють порти або знайдуться сміливці завозити тисячі тонн на нафтобази “залізкою”, то цілком імовірно може щось змінитись на краще швидше”, – сказав він.


Джерело unian.net
Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти