Українцям дозволили продовжити термін перебування ввезеного авто: що змінилося

Через повномасштабне вторгнення РФ багато українців не змогли вивезти транспортні засоби з європейською реєстрацією за кордон.

У Державній митній службі одразу заявили, що чинне законодавство дозволяє зупинити/продовжити терміни тимчасового ввезення транспортних засобів, а також терміни зворотного вивезення яких було визначено на період після 24 лютого.

Проте, як попереджають юристи, у законі прописані нюанси щодо цих процедур. Термін тимчасового ввезення “євроблях” в Україну може бути продовжений у кількох випадках виключно митницею:

– для продовження цього терміну до митниці оформлення подається заява;

– разом із заявою за наявності подаються документи, що підтверджують наявність обставин, які зумовлюють необхідність такого продовження;

– рішення про продовження терміну тимчасового ввезення приймається керівником митного органу. Відомство зобов’язане невідкладно у письмовій чи електронній формі повідомити особу, яка звернулася із заявою, про результати розгляду запиту;

– у разі прийняття митним органом рішення про відмову у продовженні терміну тимчасового ввезення автомобіль має бути вивезений за територію України.

Щоб продовжити термін тимчасового ввезення європейських автомобілів, власники мають мати письмове рішення/згоду митного органу, через який ввозився транспортний засіб.

Джерело apostrophe.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти