Українцям розповіли, коли зникне дефіцит палива

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що дефіцит пального в Україні ще зберігається. Але він уже однозначно менший.

“Зараз ситуація на ринку дизельного палива та зрідженого газу заспокоїлася. Але ще потрібно півтора чи два місяці, поки ринок насититься та сформує запас”, – сказав Кубраков.

“До війни ми імпортували паливо, відсотків 40 було внутрішнього виробництва. Але Кременчуцький завод тричі атакували, розбомбили. Звичайно ж, він тепер нічого не виробляє”, – констатує державний діяч.

Кубраков назвав і другий момент – південна та центральна частини країни підживлювалися паливом, яке привозили танкерами до одеських портів.

“І, звичайно, білоруські нафтопереробні заводи теж продавали у нас. Невелику частину закривали Польща та Румунія, зокрема преміальним паливом. Перших трьох джерел сьогодні повністю немає. До цього додаємо те, що низка нафтобаз із запасами була зруйнована і знищена. Далі наклалася дуже складна логістика, адже все паливо ми тепер беремо з ринку Євросоюзу і ввозимо через кордон із нашими сусідами. Кордони, кількість одиниць транспорту, бензовозів, цистерн – все це не було розраховано на обслуговування такої системи. Адже глобально попит не впав”, – каже він.Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти