В Україні страхова компанія відмовилась відшкодувати збитки по ДТП з «євробляхою»

Нещодавно на Сумщині водій автомобіля Opel Vectra порушив ПДР і врізався в Renault Kangoo. Вартість ремонту Kangoo оцінили у 168 тисяч гривень.

Обидва автомобілі були застраховані, але Vectra – на іноземця, який його завіз до України на один рік у режимі тимчасового ввезення. Водій Vectra, який скоїв ДТП, отримав цю машину у користування.

“Українська пожежно-страхова компанія” відмовилася сплачувати відшкодування водієві Renault Kangoo. Мотив – водій Vectra не ввозив його до України і, отже, не мав права ним керувати.

Не погодившись з такою відмовою, потерпілий звернувся за захистом до суду з позовом до страхової компанії винуватця.

Суд дослідив, що винуватець ДТП (водій авто на єврономерах) не зазначений у полісі у якості страхувальника та особисто не ввозив транспортний засіб на митну територію України.

З урахуванням зазначеного, суд зробив висновок, що він не може вважатися особою, відповідальність якої застрахована, оскільки володів тимчасово ввезеним автомобілем неправомірно (Постанова від 05.07.2022 у справі № 592/11563/21).

Таким чином, потерпілий водій не зміг отримати від страхової компанії страхове відшкодування збитків по ДТП лише через те, що винуватець ДТП керував автомобілем на іноземній реєстрації протиправно.Джерело mmr.net.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти