Виїзд з України спростили ще для однієї категорії водіїв: на кордоні тестують нову послугу

На пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, що розташований на кордоні з Польщею, 12 грудня починає працювати “Електронна черга перетину кордону” для вантажного транспорту. Користування електронною чергою безплатне. Як записатися?

Система дозволятиме перевізникам попередньо записатись і приїхати на пункт пропуску у заздалегідь призначений час. Проект має низку інших переваг.

еЧерга на кордоні: як вона допоможе водіям?

“єЧерга упорядкує та збільшить транспортний потік вантажних транспортних засобів. Перевізники зможуть планувати день і час прибуття до пропускного пункту, адже знатимуть, коли настане і?х черга перетинати кордон. Це дозволить оптимізувати час, витрачении? на перебування в черзі, та зменшити витрати на перевезення товарів”, — пояснили в МВС.

Жодної плати за користування системою стягуватись не буде. Стежити за проходженням черги можна буде у відкритому режимі на сайті системи.

Як повідомили у відомстві, проект “Електронна черга перетину кордону/єЧерга” реалізується Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Державною службою з безпеки на транспорті, Державним агентством автомобільних доріг, Державною митною службою та Державною прикордонною службою за підтримки USAID / UK aid проекту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS”.

Щоб потрапити в єЧергу, потрібно заздалегідь зареєструватися на саи?ті https://echerha.gov.ua/.

Також для користувачів eЧерги працює гаряча лінія за номером +38 (044) 334 43 04.

“Ми свідомі того, що eЧерга не вирішить проблему існування самої черги, а лише упорядковує її. Головною причиною черг є мала пропускна здатність інфраструктури пунктів пропуску, які не були готові до такого потоку транспорту після блокування наших портів агресором. Утім щодня наша команда робить усе можливе, аби виправити цю ситуацію”, — написав у Facebook Мустафа Найєм, заступник міністра інфраструктури.

Елекронна черга на кордоні: що далі?

У вересні Міністерство інфраструктури України повідомило, що спочатку система буде впроваджена лише на одному пункті пропуску. Після випробувань та вдосконалення вона буде масштабована на всі пункти пропуску.

“Наша система електронної черги для вантажівок буде інтегрована з базами даних Митниці та Прикордонної Служби. Це потрібно, зокрема, щоб виділити окремі авто в пріоритетну чергу. Йдеться про автомобілі, які везуть продукти, які швидко псуються. Вони перераховані в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності – групи товарів з 1 до 24. Що саме їде на кордон у кожній автівці система буде дізнаватись з митної декларації.

Крім того, людське втручання в систему виключено повністю. Жодного ручного регулювання черги не буде”, — прокоментував Анатолій Комірний, Заступник Міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Джерело ukrayina.pl
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти