Українських водіїв попереджають про нову паливну кризу

Залишилось всього тиждень до нової паливної кризи в Україні, за словами Дмитра Льоушкіна, засновника групи “Прайм”. Він висловив свої думки на цю тему у своєму пості на Facebook.

За Льоушкіновими словами, скорочення видобутку нафти в світі призвело до зростання її вартості. Це спричинило підвищення цін на паливно-мастильні матеріали. Вже зараз ціни на паливо йдуть вгору.

З 15 червня, на думку Льоушкіна, танкери в портах Ізмаїл/Рені не будуть продавати паливо за поточними цінами, оскільки нові контракти не встигнуть бути укладеними. Трейдери віддають перевагу очікуванню, оскільки зростання акцизного збору та ПДВ не компенсується жодною націнкою. Це спричинить раптове зростання цін, що викличе паніку. Бензовози стануть у чергах, що спричинить обмеження на кордонах. Цей сценарій має настати протягом наступного тижня.

За словами експерта, паливна криза може стати проблемою для багатьох аграріїв, оскільки їм доведеться транспортувати врожай до Італії за додаткову плату в розмірі 30-40% від вартості. Це призведе до додаткових збитків для аграріїв.

Також було згадано про планове підвищення акцизу на паливо з липня. Льоушкін висловив своє обурення та запитав, чи потрібно на межі виживання доводити останню галузь, яка працює адекватно в країні. Він називає це шкідництвом та закликає підтримувати і розвивати цю галузь.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада пропонує значне підвищення акцизів на паливо з 1 липня. За розрахунками експертів, очікується збільшення ціни на бензин на 11 гривень, на дизпаливо – на 8 гривень, на скраплений газ – на 3 гривні.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти