Неправильна парковка в Україні: де не можна ставити авто і що загрожує порушникам

В Україні порушення правил парковки на вулицях загрожує штрафами в розмірі 255, 510 і 1020 гривень.

Як повідомляє “Авто Інформатор“, сума залежить від того, в якому місці водій залишив свій транспортний засіб.

Мінімальний штраф за неправильну парковку складає 255 гривень. Зокрема, це загрожує тим водіям, які залишили машину на пішохідному переході, газоні, перехресті або тротуарі.

У пунктах 15.9 та 15.10 ПДР зазначено, що паркування заборонено в наступних місцях: на залізничних переїздах; на трамвайних коліях; на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними та в тунелях; на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків; на перехрестях і ближче 1 м від краю проїжджої частини при відсутності на них пішохідного переходу.

Також, зупинятися не можна в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортом, який зупинився, менше 3 метри.

Крім того, ближче 30 метрів від зупинки громадського транспорту; ближче 10 метрів від виконання дорожніх робіт; де неможливо зустрічний роз’їзд або об’їзд транспорту, який запунився; де машина закриває сигнали світлофора або дорожні знаки; ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і в місці виїзду.

Крім перерахованого, стоянка заборонена: на тротуарах – для руху пішоходів повинно залишитися мінімум 2 метри; ближче 50 м від залізничних переїздів; поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху.

Також, не можна залишати машину, де вона перешкоджатиме руху інших транспортних засобів або пішоходів; ближче 5 м від контейнерних майданчиків; на газонах.

Штраф у розмірі 510 гривень за неправильну парковку можна отримати, якщо авто створює перешкоду іншому транспорту або пішоходам, а також стоянка на смузі для маршруток.

І найбільший штраф загрожує водіям, які залишили свою машину на місцях для людей з інвалідністю. Він становить 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 1020 гривень.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти