На водіїв старше 65 років чекають нововведення: кого торкнуться і хто залишиться без прав

З початку січня 2024 року в Європейському Союзі набувають чинності інноваційні заходи щодо підвищення безпеки на дорогах, пише портал InPoland. Відповідно до нововведення водіям, які досягли віку 65 років, належить пройти психологічне тестування для продовження прав водія. Ця ініціатива впроваджується в рамках проекту ЄС під назвою Vision Zero, який має на меті скорочення кількості ДТП і, як наслідок, зменшення смертності на дорогах.

Літнім водіям будуть пред’явлені суворіші вимоги з метою підвищення безпеки. При відновленні прав водія особам старше 65 років належить пройти психологічні тести. Ці перевірки спрямовані на виявлення можливих проблем із концентрацією уваги та загальним психічним станом водіїв похилого віку. У разі негативних результатів продовження права керування транспортним засобом буде неможливим.

Також у планах Євросоюзу запровадити навчальні курси для водіїв віком від 70 років. Існує можливість, що права водія літніх водіїв будуть видаватися на більш короткий період, наприклад, на 5 років.

Крім того, деякі експерти пропонують регулярні медичні обстеження для осіб віком від 75 років. Водії віком від 65 до 75 років будуть зобов’язані проходити огляд кожні два роки. Ці зміни спрямовані на ретельніший контроль психофізичного стану водіїв старше 65 років з метою зниження аварійності та забезпечення безпеки на дорогах.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти