Поліцейські масово здають машини на металобрухт

Кожна п’ята автівка з наявних у патрульної поліції у неробочому стані, свідчить звіт Розрахункової палати України, пише Радіо НВ.

У документі Результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції зазначається, що кількість поліцейських патрулів зменшується через неробочі автомобілі. У деяких областних управліннях половина автопарку несправна.

Автомобілі патрульних

За даними Розрахункової палати, Патрульна поліція має в наявності 1876 автомобілів. Переважну більшість із них складають гібридні машини марки Toyota Prius – 1196 одиниць. У відомстві зазначають, що під час аудиту МВС України кожна п’ята автівка не експлуатувалася.

313 одиниць списані внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, 79 одиниць – через технічну несправність. Підкреслюється, що в окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина наявних автомобілів.

Зокрема, в управлінні патрульної поліції у Львівській області з 92 автомобілів у неробочому стані – 47 автівок. В управлінні патрульної поліції у Києві із наявних 300 автомобілів у неробочому стані перебуває – 105, з яких 95 пошкоджено унаслідок автомобільної аварії.

100 годин підготовки

Часті аварії за участі патрульних відбуваються через те, що у останніх було мало підготовки по водінню, пояснив співзасновник Управління боротьби з організованою злочинністю, полковник міліції Валерій Кур.

За його словами, 100 годин підготовки повинні бути мінімальними для поліцейського. Незважаючи на це, більшість правоохоронців підвищили свої навички, додав Кур.

Я їх жорстко критикую. Але чесно зізнатися, це хлопчики та дівчатка, які прийшли з вулиці. Вони абсолютно не володіють навичками. Їм не додали 90% навичок – дали тільки 10%. Зараз ці 10% починають давати, навчають. Знову ж, за рахунок чого, де взяти ресурс. Вони не доотримують ці 100 годин”, – зауважив Кур.

Ремонт несправних автомобілів

Експерт центру політико-правових реформ, юрист Олександр Банчук зазначив, що у державному бюджеті України вже закладено фінансування на ремонт несправних автомобілів Міністерства внутрішніх справ.

Також у новоствореній Академії патрульної поліції України ввели додаткові години водіння авто та години екстримального водіння, додав Банчук.

У 2015 році був дещо скорочений варіант підготовки патрульних. Це вилилося у такі проблеми. Це ж не звичайне водіння, а переслідування порушників. Якщо аналізувати ці аварії, то я не був би занадто критичним до кількості транспортних засобів, які були пошкоджені”, – зазначив експерт.

Раніше заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін заявив, що через часті дорожньо-транспортні пригоди поліція на 10% збільшить кількість патрулів. За даними Міністерства внутрішніх справ, протягом 2016-2017 років з лав патрульної поліції звільнилось близько 1900 співробітників, з яких 643 – на першому році служби.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти