Словаки слідом за поляками влаштували страйк на кордоні, переставши пускати автомобілі в Україну

Пункт пропуску “Вишне-Німецьке” на кордоні Словаччини з Україною блокувався з боку словацьких перевізників. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України (ДПСУ).

Внаслідок страйку близько 300 вантажних автомобілів стоять у пробці на території Словаччини у напрямку України. Легкові автомобілі та автобуси продовжують пропускатися у штатному режимі. На даний момент немає інформації про те, на який час буде продовжено протест.

З 6 листопада польські перевізники заблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною: Корчева – Краковець, Гребінне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин. Протестувальники пропускають лише безпечні та гуманітарні вантажі, а також по одному вантажному автомобілю на годину. Страйк, за попереднім оголошенням, триватиме до 3 січня, і з 20 листопада перевізники планують заблокувати ще й пункт пропуску “Шегіні – Медика”.

Організатори протесту висувають низку вимог, включаючи повернення необхідності отримання дозволів для українських транспортних фірм, посилення правил перевезення, запровадження окремої черги в системі “ЕШлях” для транспорту з номерами ЄС, створення окремої черги для порожніх вантажівок та забезпечення доступу до системи “Шлях”.

На кордоні Словаччини та України, окрім «Вишне-Німецьке», існує ще кілька автомобільних пунктів пропуску:

Мукачево (Україна) – Мала Шлапана (Словаччина): Пункт пропуску розташований в районі міста Мукачево на українській стороні та Малої Шлапани на словацькій стороні.

Шегіні (Україна) – Убля (Словаччина): Цей пункт пропуску з’єднує Шегіні в Україні з Ублею в Словаччині.

Ужгород (Україна) – Малинове (Словаччина): Цей пункт пропуску з’єднує Ужгород з Малиновим.

Чоп (Україна) – Захонь (Словаччина): Цей пункт пропуску розташований в районі міста Чоп на українській стороні та Захонь на словацькій стороні.

Джерело ДПСУ
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти