В Україні почали діяти нові штрафи: за що покарають і скільки доведеться заплатити

На українських дорогах посилюється контроль у зв’язку з численними смертельними аваріями. Про це повідомляє Політека.

Після кількох масштабних ДТП на українських дорогах, в яких загинуло багато людей і причиною яких стало в першу чергу недотримання водіями правил дорожнього руху, в Україні посилюється контроль на дорогах. Патрульні поліцейські тепер можуть не виносити усне попередження водієві-порушнику, а відразу складати протокол. Навіть найбільш незначне порушення ПДР може привести до штрафу. Так що водіям доведеться оживити в пам’яті всі правила дорожнього руху, навіть ті, про які вони могли забути, оскільки патрульні закривали очі на ці помилки.

Багато автоводіїв навіть якщо і знали, то забули вже про існування такого пункту ПДР: «аварійна світлова сигналізація повинна бути включена в разі зупинки на вимогу поліцейського». Це правило не нове, але тепер за невиконання цієї вимоги на водія буде накладатися штраф у розмірі 425 гривень.

Тепер скласти адмінпротокол і виписати штраф за невиконання цього правила можуть, навіть якщо зупинка автомобіля була незаконною. І тут незнання закону ніяк не звільнить від відповідальності. Так що водіям треба старанно вчити і дотримуватися правил або бути готовими до несподіваних штрафів.

Багато водіїв обурені таким нововведенням, вважаючи, що це спосіб виконувати план по штрафах, а нова патрульна поліція, на їхню думку, все більше нагадує ДАІ.

У поліції ж підкреслюють, що це правило зовсім не нове, воно було в ПДР навіть до появи патрульної поліції. І за його недотримання водіїв карали і раніше. Є навіть прецеденти заперечування водіями в суді штрафів за подібні вчинки. Однак вердикт суду однозначний: водій зобов’язаний включати аварійну сигналізацію після зупинки, незалежно від того, порушив він ПДР чи ні.

Тому для того, щоб уникнути штрафу, відразу ж після того, як машину зупинила на дорозі патрульна поліція, водій повинен включити аварійку.

Комусь штраф здасться невеликим, проте він може призвести до серйозних проблем. Якщо протягом року водій буде спійманий на кількох порушеннях, то це може загрожувати судом і позбавленням водійського посвідчення як мінімум на півроку.

Як вважають в патрульної поліції, такі заходи допоможуть запобігти порушенням на дорогах. Водії будуть більш уважними, особливо перевізники пасажирів, для яких позбавлення водійського посвідчення означає позбавлення заробітку.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти