Інакше отримаєте штраф: водіям в Україні нагадали, де заборонено паркуватись
Правильне паркування – це не тільки питання зручності, але й дотримання дорожніх правил, забезпечення безпеки та поваги до інших учасників руху. Патрульна поліція України в телеграм-каналі нагадує власникам транспортних засобів про те, де не можна залишати свої автомобілі. Незнання законів не звільняє від відповідальності, тому водіям варто уважно ознайомитись із переліком місць, де паркування категорично заборонено.
1. На залізничних переїздах і ближче 50 м від них: Паркування тут суворо заборонено через потенційну небезпеку для поїздів, що рухаються. Це правило спрямоване на запобігання надзвичайним ситуаціям та забезпечення безпеки на залізничних переїздах.
2. На трамвайних коліях: Паркування на трамвайних коліях заважає вільному руху трамваїв, що може спричинити затримки та створити небезпеку для пасажирів. Дотримання цього правила важливе для плавності міського транспорту та безпеки всіх учасників руху.
3. На естакадах, мостах, шляхопроводах та під ними, а також у тунелях: Ці місця призначені для вільного руху транспорту та паркування в них може призвести до труднощів для руху та аварійних ситуацій. Забезпечення прохідності важливе для запобігання пробкам та забезпечення безпеки
4. На пішохідних переходах і ближче 10 м від них по обидва боки: Парковка тут може обмежувати видимість для пішоходів та створювати умови для потенційних аварій. Запобігання небезпеці для пішоходів – важлива складова безпеки дорожнього руху.
5. На перехрестях і ближче 10 м від краю проїжджої частини, що перехрещується, за відсутності на них пішохідного переходу: Ці зони повинні бути вільними для забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху. Правила паркування поблизу перехресть спрямовані на запобігання можливим заторам та забезпечення прохідності.
6. Ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів: Це правило допомагає забезпечити зручність пасажирів та вільний рух транспорту. Дотримання цього правила важливе для ефективності роботи міського транспорту.
7. У місцях, де буде неможливий зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився: Паркування в таких місцях створює перешкоди для інших учасників руху. Це правило спрямоване на забезпечення прохідності на дорозі та запобігання заторам.
8. У місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки: Це важливо для збереження ясності та безпеки руху. Недотримання цього правила може призвести до порушення дорожніх правил та аварійних ситуацій.
9. Ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій та безпосередньо у місці виїзду: Паркування в цих місцях заважає вільному в’їзду та виїзду з території. Забезпечення доступу до прилеглих територій є важливим для запобігання пробкам та забезпечення безпеки.
10. На тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками): Ці місця призначені для пішоходів, і паркування тут може створити перешкоду їхньому руху. Дотримання цього правила важливе для безпеки пішоходів та запобігання конфліктам.
11. Поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів та опуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху: Паркування в таких місцях може створити загрозу для безпеки руху поза населеними пунктами. Це правило спрямоване на запобігання аварійним ситуаціям у зонах підвищеного ризику.
12. У місцях, де транспортний засіб, що стоїть, унеможливить рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів: Це правило забезпечує вільний рух на дорозі та безпеку всіх учасників руху. Запобігання заторам та забезпечення безпеки – головні завдання цього правила.
13. Ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збору побутових відходів: Це важливо для зручності роботи прибирання та запобігання проблемам з вивезенням сміття. Дотримання цього правила допомагає підтримувати чистоту на вулицях та покращує екологічну обстановку.
14. На газонах: Паркування на газонах створює загрозу для природи та порушує суспільний добробут. Збереження зелених зон важливе для екології міста та громадського комфорту.
Покарання за неправильне паркування в Україні: На розмір штрафу за паркування в недозволеному місці впливає наскільки порушено правило і де припарковано транспорт. За порушення правил зупинки/стоянки розмір штрафу складе 340 грн. Якщо при цьому створюється перешкода чи загроза для інших учасників руху, то його величина зростає до 680 грн. Таким чином, важливо дотримуватись правил паркування не тільки для уникнення незручностей, а й для запобігання фінансовим штрафам та забезпечення спільної безпеки на дорогах.