У поліції розкрили водіям головні причини смертельних ДТП в Україні

Протягом 2023 року Україна зіткнулася із серйозною проблемою — 23 642 ДТП із постраждалими, повідомляє Національна поліція. Ці трагічні події призвели до загибелі 3053 осіб та отримання поранень 29 502 осіб. Розшифровуючи статистику, можна виділити кілька основних причин та закономірностей, які варто розглянути уважніше.

Головні причини ДТП:

Перевищення швидкості: Однією з основних причин аварій залишається перевищення безпечної та встановленої швидкості руху. Нерозумне прискорення може стати фатальним фактором на дорогах.

Порушення маневрування: Порушення правил маневрування серйозно впливає на безпеку на дорозі. Неуважні маневри можуть призвести до катастрофічних наслідків.

Невиконання правил перетину перехрестя: Дотримання правил перетину перехресть є важливим елементом безпеки на дорозі. Порушення у цій галузі можуть призвести до тяжких ДТП.

Недотримання правил переходу пішохідних переходів: Безпека пішоходів на дорозі також під загрозою через недотримання водіями правил переходу через пішохідні переходи.

Недотримання безпечної дистанції: Водіння з недостатньою відстанню між транспортними засобами стає частою причиною аварій.

Управління у стані алкогольного сп’яніння: Недоречне вживання алкоголю перед керуванням автомобілем залишається одним із важливих факторів смертельних ДТП.

Типи ДТП та їх наслідки:

Зіткнення (41%): Зіткнення є найпоширенішим типом ДТП, з найвищими показниками летальних наслідків.

Наїзди на пішоходів (28%): Пішоходи на дорозі опиняються під загрозою через наїзди, що потребує суворіших заходів безпеки.

Наїзди на перешкоди (12%): Зіткнення з перешкодами також роблять свій внесок у статистику смертельних ДТП.

Алкоголь та ДТП:

Важливо наголосити, що 942 ДТП були викликані нетверезими водіями, призвівши до смерті 96 осіб та травм 1226 інших. Ці статистичні дані наголошують на важливості боротьби з п’яним водінням.

ДТП з дітьми та пішоходами:

У 2023 році було зафіксовано 3964 ДТП із постраждалими дітьми, внаслідок чого загинула 171 дитина, а 4538 отримали поранення. Щодо ДТП з пішоходами, їх було 6499, призвівши до загибелі 931 людини та травм 6006.

Загалом ці дані свідчать про невідкладну необхідність посилення заходів щодо забезпечення безпеки на дорогах. Попередження перевищення швидкості, навчання за правилами маневрування, дотримання дистанції та протистояння алкогольному водінню є ключовими кроками до зниження страшних наслідків ДТП в Україні.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти