Українських водіїв чекає важливе нововведення з 27 квітня: що треба знати

Українським водіям невдовзі знадобиться встановити новий розпізнавальний знак на своїх авто. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів №1128.

У документі зазначено, що з 27 квітня 2024 року набудуть чинності зміни до Правил дорожнього руху, які вже вніс уряд.

Вказується, що Кабмін ще 7 жовтня минулого року затвердив постанову, згідно з якою автомобілі, призначені для практичного іспиту, а також автомобілі для навчання кандидатів у водії повинні мати позначення “Н”, а не “У”.

Уряд України ухвалив це рішення у зв’язку з тим, що в українській мові є слово “Навчальний”, а не “Учбовий”.

Відповідно, як повідомили у МВС України, на таких автомобілях тепер після 25 квітня будуть встановлені букви чорного кольору “Н” замість “У”.

Варто зазначити, що мовознавці заявили, що слово “Учбовий” є калькою з російської. В українській мові немає слова “учеба”, тому якщо йдеться про навчання чогось, правильно вживатиме слово “Навчальний”. Тому, на автомобілях в автошколах тепер замість вказівника “У” використовуватимуть літеру “Н”.

До речі, українці, котрі хочуть стати водіями, тепер можуть складати теоретичний іспит у сервісних центрах МВС без обов’язкового навчання в автошколі.

Тобто можна самостійно готуватися до іспиту. Щоб зареєструватися на теоретичний іспит, слід звернутися до сервісного центру МВС.

Там видадуть талон запису. Для його одержання слід мати паспорт, ідентифікаційний номер та медичну довідку.

Адміністратору сервісного центру слід сказати про самостійне опановування теоретичним матеріалом. Іспит складається із 20 питань, на які відводиться 20 хвилин. Допускається зробити 2 помилки.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти