Щоб врятувати пішоходів: найближчими роками автомобілі повинні будуть самостійно екстрено гальмувати

У світі автомобілебудування настають революційні зміни в галузі безпеки. Найближчими роками практично всі нові моделі авто будуть оснащуватися системами автоматичного екстреного гальмування, повідомляє Motor1 з посиланням на Національне управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA).

Згідно з новими нормами відомства, до 2029 року всі нові легкові автомобілі, що продаються на ринку США, мають бути оснащені трьома важливими технологіями: системою попередження про пряме зіткнення, автоматичним екстреним гальмуванням і автоматичним екстреним гальмуванням при виявленні пішоходів. Прогнози NHTSA свідчать про те, що впровадження цих технологій дасть змогу врятувати щонайменше 360 життів на рік і запобігти щонайменше 24 000 травм.

Автовиробники вже зараз активно впроваджують ці функції у свої автомобілі. Наприкінці минулого року 20 автовиробників виконали обіцянку оснастити понад 95% автомобілів, вироблених у США, автоматичним екстреним гальмуванням. Очікується, що після Штатів такі вимоги прийме Євросоюз, а також інші розвинені країни світу.

Згідно з новими нормами, системи автоматичного екстреного гальмування мають бути здатні зупиняти автомобіль на швидкості до 100 кілометрів на годину, щоб уникнути зіткнення з іншим транспортним засобом, а також виявляти пішоходів як вдень, так і вночі. Також буде потрібно, щоб система вмикала гальма за швидкості до 150 кілометрів на годину в разі виявлення неминучого зіткнення з іншим транспортним засобом і за швидкості до 60 кілометрів на годину в разі виявлення пішохода.

Джерело Motor1
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти