Що робити водієві, якщо не пив, а алкотестер показав позитивний результат

Як правило, огляд водія на стан алкогольного сп’яніння проходить швидко і без зайвих проблем. Якщо водій не пив, то, найімовірніше, алкотестер, це покаже, і у патрульних не буде до вас претензій. Однак, на жаль, іноді трапляються ситуації, коли прилад дає збій або недобросовісні інспектори намагаються підлаштувати все так, що навіть тверезий водій визнається п’яним. Як бути в такому випадку?

Важливо розуміти, що навіть наявність в організмі певної кількості алкоголю не означає, що людина пила. Бувають ситуації, коли такий результат дає вживання ліків, безалкогольних напоїв або продуктів харчування. Експерти рекомендують не сідати за кермо протягом 20-30 хвилин після вживання їжі та ретельно вивчати склад тих чи інших медичних препаратів.

Якщо у водія є підозри, що позитивний тест на алкоголь є результатом змови поліцейських, вихід також є. Потрібно вимагати проведення додаткового огляду в медустанові. За законом, патрульні не мають права відмовити вам у цьому. Медики несуть встановлену відповідальність за правильність перевірки, тому ймовірність, що вони також фальсифікуватимуть результати, вкрай низька. Важливо розуміти, що в клініці повинні проводитися не тільки звичайні тести на алкоголь і наркотики, а й братися кров на лабораторний аналіз. Якщо ви дійсно не були п’яні, результати це покажуть.

Варто підкреслити, що в жодному разі не можна відмовлятися від перевірки на стан сп’яніння, оскільки конкретно за це передбачено сувору адміністративну відповідальність, аналогічну тій, яка встановлюється за п’яну їзду.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти