Штрафують на 5700 гривень: де ставлять новий дорожній знак у вигляді ромба і що він означає

У Європі почали використовувати новий автомобільний знак у вигляді білого ромба на синьому тлі. Водіїв уже почали штрафувати за невиконання його вимог. З огляду на уніфікацію законодавства України з нормами ЄС, не виключено, що в найближчому майбутньому подібні знаки з’являться і в Україні.

Відомо, що цей дорожній знак зазвичай позначає ліву смугу руху, яка дозволена для спільного використання автомобілів. Тут можуть пересуватися громадський транспорт, таксі і транспорт, у салоні якого не менше двох осіб. Якщо ви заїдете на цю смугу, і ваш автомобіль не відповідатиме зазначеним вимогам, то у Франції вас оштрафують за це на 135 євро або 5700 гривень.

Іноді такі знаки встановлюються на електронних табло і активуються в певні проміжки часу. Особливо це важливо в години пік з 7:00 до 9:30 ранку. Законодавці стверджують, що метою нововведення є розвантаження смуг руху та мотивація громадян переходити на громадський транспорт. Не випадково рухатися смугами спільного використання заборонено автомобілям з одним водієм у салоні. Дослідники вже констатують, що новий дорожній знак дає позитивний ефект.

Джерело Auto24
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти