Як зміняться ціни на АЗС: в Україні готуються знову підвищити акцизи на пальне

Найближчим часом Верховна Рада може проголосувати за чергове підвищення акцизів на автомобільне паливо. Відповідний законопроєкт схвалив Кабмін ще в березні.

Поетапне підняття акцизів, за словами чиновників, потрібне для уніфікації національного законодавства з нормами Євросоюзу, куди Україна прагне вступити в максимально стислі терміни. Планується, що в рамках першого етапу акцизи на бензин мають підвищитися на 29,1 євро за тисячу літрів, ДП – на 38,1 євро, скраплений газ – на 3,6 євро. Потім буде ще чотири етапи зростання. Експерти також підкреслюють, що під маркою євроінтеграції керівництво країни хоче отримати ще одне джерело доходу бюджету.

Якщо законопроєкт буде схвалено Радою, то ціни на бензин і дизпаливо поповзуть вгору вже в липні. Багато чого залежатиме від дати ухвалення документа і запасів палива, яке буде у трейдерів. Однак підвищення цін майже напевно відбудеться, впевнені експерти. За їхніми прогнозами вартість бензину і дизельного пального в середньому зросте на дві гривні за літр, скраплений – на 20 копійок.

Джерело Стопкор
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти