Чому продуктивність двигуна автомобіля зростає в дощ і вночі

Багато автомобілістів помічали, що в дощову погоду двигун автомобіля здається більш чуйним і ефективним, особливо під час розгону. Це зумовлено низкою факторів, які фахівці виділяють для пояснення цього явища.

Більше водню і кисню в повітрі: У вологому повітрі міститься більше водню і кисню, що сприяє кращому горінню паливо-повітряної суміші. Це забезпечує більш повне згоряння палива і, як наслідок, більш ефективну передачу енергії від двигуна до коліс.

Запобігання детонації: Підвищена вологість повітря в дощову погоду допомагає запобігти детонації, що може статися під час сильного нагрівання суміші пального та повітря в циліндрі. Це забезпечує більш стабільне та ефективне згоряння суміші.

Зміна показань датчика витрати повітря: Датчик витрати повітря автомобіля може реагувати на вологість повітря, змінюючи свої свідчення. Це дає змогу системі впорскування палива точніше регулювати співвідношення палива і повітря, забезпечуючи оптимальне згоряння.

Також важливо відзначити, що в нічний час двигун може здаватися більш чуйним і ефективним порівняно з денним часом через більш холодне повітря і краще насичення киснем. Ці умови також сприяють кращій роботі двигуна і поліпшеній динаміці руху.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти