Чому українці кинулися масово продавати свої машини і до чого тут ТЦК

Квітень показав аномальні тенденції на українському автомобільному ринку. Зокрема, статистичні агентства зафіксували зростання угод з перереєстрації транспортних засобів до 124,5 тисячі, що на 44% вище, ніж місяцем раніше. Експерти пояснили причину такого сплеску активності і заявили, що фактичні перепродажі залишилися на колишньому рівні.

Зокрема, наголошується, що більша частина угод проводилася між особами, які не мають родинних або соціальних зв’язків. При цьому ті самі аномальні перереєстрації якраз таки пов’язані з людьми, які є родичами. Найчастіше це громадяни, у яких є кілька транспортних засобів.

Також статистика показує різке зростання процедур дарування автомобілів. Якщо за весь 2023 рік було подаровано 3167 машин, то тільки за квітень ця цифра склала 4533 автомобілі. Також українці кинулися активно дарувати родичам автобуси, вантажівки, мотоцикли та причепи.

Експерти пов’язують таку активність із новим законодавством у сфері мобілізації та оборони. Серед іншого зміни передбачають можливість вилучення у громадян транспортних засобів на потреби армії, якщо у власності перебуває більше одного авто. Також осіб, які ухиляються від мобілізації, Територіальні центри комплектування (ТЦК) за погодженням із судом можуть обмежити у праві керування автомобілем.

Джерело Avtosota
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти