Чому в Україні скасовують штрафи за перевищення швидкості в дощ: розкрито важливий нюанс

Поява на озброєнні поліції портативних вимірювачів швидкості TrueCam стала справжнім кошмаром для деяких водіїв, які вважають, що патрульні ведуть на них справжнє полювання. Незважаючи на точність цих приладів, деякі штрафи, виписані за допомогою їх застосування, визнаються в Україні незаконними.

Наявність порушень з боку поліції яскраво демонструє приклад, який було розглянуто у Восьмому апеляційному суді у Львові в рамках справи № 569/14235/23. Встановлено, що патрульні використовували TrueCam, щоб зафіксувати порушення швидкісного режиму автомобілем Peugeot 3008 під керуванням місцевого жителя. Чоловік рухався зі швидкістю 90 км/год за максимально допустимого показника в 50 км/год. Його оштрафували на 340 гривень за ч. 1 ст. 122 КУпАП.

Однак у суді чоловік засвідчив, що заміри швидкості проводилися з порушенням встановлених вимог. А саме під час дощу на дистанції 457,3 метра, тоді як інструкція TrueCam встановлює, що в умовах високої вологості прилад можна застосовувати до 61 метра. Суд став на бік водія, незважаючи на фактичні обставини справи. Таким чином, в Україні притягати автомобілістів до відповідальності за порушення швидкісного режиму не можна, якщо TrueCam поліцейські застосовували під час дощу або снігу з дистанції понад 61 метр.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти