Кого з водіїв поліції не можна штрафувати за їзду без страховки

В Україні поліс страхування ОСЦПВ є одним із трьох документів, які водієві слід завжди мати при собі за кермом. За відсутність страховки поліція може оштрафувати автомобіліста на 425 гривень. Однак є люди, яких патрульним притягати до відповідальності за відсутність поліса заборонено законом.

Юристи звертають увагу, що процедуру страхування регламентує Закон України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” №1961-IV від 01.07.2004. Пункт 13.1 у цьому документі свідчить, що деякі категорії водіїв не можуть бути оштрафовані за відсутність страховки. До їхнього числа входять учасники бойових дій, громадяни, які брали участь у Революції гідності та дістали поранення, особи з отриманою внаслідок бойових дій інвалідністю, а також інваліди I групи. Притягувати зазначених осіб до відповідальності заборонено за умови, що вони особисто керують транспортом.

При цьому поліції також заборонено штрафувати водіїв, які не мають подібного статусу, але перевозять інваліда I групи на авто, яке йому належить.

Джерело Дорожній адвокат
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти