Їзда на яких обертах двигуна небезпечна і чому: водіям на замітку

В умовах постійного зростання цін на автомобільне паливо українські водії вдаються до різного роду способів економії. Серед таких іноді зустрічається їзда на низьких обертах двигуна. Вважається, що таким чином витрачається менше бензину або дизеля. Однак досвідчені механіки пояснюють, що це не завжди відповідає дійсності. Ба більше, подібна поведінка небезпечна для двигуна.

Експерти пояснюють, що найчастіше на малих обертах їздять водії у великих містах, де розігнатися на велику швидкість просто нереально. Водночас витрата палива тут точно не менша, ніж за містом, оскільки часто доводиться різко натискати на газ. До того ж наповнення циліндрів багатою паливною сумішшю може призвести до детонації. Це призводить до того, що паливо не повністю згорає, засмічуються форсунки, а на стінках циліндрів утворюється нагар.

Детонація може бути шкідлива не тільки двигуну, а й коробці передач, а також зчепленню. Найбільшу чутливість до її наслідків мають поршні та вкладиші колінчастого вала. Також їзда на низьких обертах знижує тиск масляного насоса, що погано впливає на змащування внутрішніх частин двигуна і провокує прискорений знос силової установки.

Джерело Ampercar
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти