Залишилося 6 днів: у кого з українців почнуть масово забирати машини

Найближчим часом українські водії будуть змушені зіткнутися з новими викликами через війну з РФ. З 18 травня набуває чинності гучний закон про посилення мобілізації, який, серед іншого, передбачає вилучення автомобілів у пересічних українців на потреби Сил оборони України.

Можливість вилучення у громадян автомобільного транспорту і спеціальної техніки існувала і раніше, проте тепер законодавці більш предметно позначили, як і що може вилучати держава. Зокрема, прямо забороняється забирати єдину машину у громадянина. Встановлюються обмеження на продаж або переміщення в інші регіони, а також за кордон спеціальної техніки, яка стоїть на обліку в ТЦК. Вводиться чітко визначена процедура вилучення, а також порядок компенсації власнику коштів від держави.

При цьому народні депутати, які голосували за ухвалення закону, поспішають заспокоїти громадян, обіцяючи, що повально вилучати транспорт в українців ніхто не буде. Найчастіше зміни торкнуться підприємств, а також у виняткових випадках громадян, які мають у власності техніку, необхідну на фронті. Мовляв, звичайні легкові авто в умовах активних бойових дій малокорисні, тому військовим просто не потрібні.

Джерело Стіна
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти