Відвадили нахабних сусідів: казахи підвищили росіянам ціни на бензин і дизель

Влада Казахстану з 17 травня запроваджує в країні подвійні ціни на автомобільне паливо для своїх громадян та іноземців. Переважно зміни торкнуться громадян РФ.

Зокрема, на місцевих АЗС продаватимуть бензин марок АІ-92 і АІ-93 іноземним громадянам за ціною 245 тенге за літр. Водночас власникам казахстанських прав зазначене паливо відпускатимуть, як і раніше, за 205 тенге за літр із лімітом 100 літрів на день. Заправляти машини з казахстанською реєстрацією будуть за тією ж ціною, але ліміт збільшать до 300 літрів на день. Дизель обійдеться іноземцям у 315 тенге, казахстанцям – 295 тенге з аналогічними обмеженнями за обсягами роздрібної торгівлі.

Такі нововведення пов’язують із підвищеним попитом на дешеве автомобільне паливо з боку росіян, які живуть у сусідніх регіонах із Казахстаном. Нафтова “наддержава” продає своїм громадянам бензин і дизель за набагато вищими цінами, через що жителі прикордонних районів регулярно займаються “паливним туризмом”, створюючи місцевим автомобілістам суттєві незручності.

Для порівняння в сусідній з Казахстаном Астраханській області літр АІ-92 коштує в середньому 52 рубля (248 тенге), а ДП – 63 рубля (300 тенге). Таким чином, казахи фактично зрівняли ціни для іноземців з російськими, щоб відвадити нахабних сусідів.

Джерело tengriauto
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти