Забрали права за ухилення від мобілізації: як після цього водієві повернутися за кермо

Новий закон про посилення мобілізації, який набуває чинності з 18 травня, серед іншого передбачає процедуру обмеження права на керування транспортним засобом для осіб, які ухиляються від призову на службу. У зв’язку з цим у багатьох водіїв виникло питання, як повернути собі можливість знову сісти за кермо.

Процедура обмеження водійських прав у новому законі складна, передбачає низку обов’язкових умов. Наприклад, після того, як Територіальний центр комплектування (ТЦК) виявив факт порушення з боку військовозобов’язаного, він має надіслати до поліції дані громадянина з метою його розшуку та затримання, з метою доставки до центру.

Якщо зробити це не вдасться, військкоми надсилають рекомендованим листом за місцем реєстрації ймовірного ухильника письмову вимогу, яка вважається врученою з моменту передання адресату або проставлення поштового штампа про неможливість це зробити. Лише через 10 днів після цього ТЦК може звернутися до суду з проханням обмежити права громадянина.

Далі ситуація подібна до тієї, яка відбувається з особами, що ухиляються від сплати аліментів. Рішення суду (якщо він задовольнить вимоги ТЦК) передадуть до виконавчої служби, яка вносить відповідні зміни до баз даних. У разі зупинки водія поліцією, його водійське посвідчення буде вилучено і направлено до суду.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявив, що в разі виникнення подібної ситуації військовозобов’язаний може повернути собі право керування транспортним засобом, виконавши вимогу ТЦК. Найімовірніше, вона полягатиме в оновленні облікових даних. Після цього йому видадуть документ, що підтверджує виконання вимоги, з яким він може звернутися до виконавчої служби для закриття провадження і повернення прав.

Джерело Громадське
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти