Дешеві дизельні автомобілі з Німеччини ринули в Україну

Аналітики відділення прикладної логістики Університету Вюрцбург-Швайнфурта спільно з Асоціацією європейського бізнесу (АЄБ) за результатами дослідження ринку на основі даних Федерального статистичного управління Німеччини встановили, що експорт уживаних дизельних машин з Німеччини протягом року зріс до 239 541 шт. (+ 20,5%).

Після дизельного скандалу на домашньому ринку дилерам все важче збувати дизельні автомобілі. Експорт стає мало не єдиною альтернативою. Так, поставки старих дизельних німецьких машин в Україну збільшилися на 136%, в Хорватії – на 89,6%, в Болгарії – на 27,7%, Румунії – на 26,8%.

За словами професора відділення прикладної логістики Університету Вюрцбург-Швайнфурта Крістіана Кіллі, крім Хорватії, Словенії, Болгарії та Румунії, що входять в ЄС, більш старі дизельні машини відправляються в Україну, через правила вільного імпорту і відносно низьких ввізних мит на старі автомобілі з ЄС в 7,3%. У менш розвинених європейських країнах німецькі дизельні автомобілі з брудними вихлопами купують в основному через низькі цін. А сучасні і поліпшені дизельні машини знаходять покупців на більш вимогливих ринках Іспанії, Австрії та Франції.

Але в країнах з високим рівнем екологічної грамотності експорт дизельної техніки з Німеччини падає: в Норвегію на 26,6%, до Швейцарії – на 18,7%, до Фінляндії – на 9%.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти