Для перекупників авто настали важкі часи

Зміни до Правил державної реєстрації автомобілів, зокрема, скасування операції «зняття з обліку транспортного засобу», – змусило хвилюватися «перекупів», передає autonews.ua.

Раніше схема викупу автомобілів перекупниками виглядала наступним чином: підшукавши відповідний автомобіль, «перекуп» просив продавця зняти його з обліку і виписати на нього генеральну довіреність. Коли «перекуп» знаходив уже нового покупця, він на підставі довіреності продавав йому автомобіль, тим самим залишаючись в «тіні» і не сплачуючи податок з цієї угоди.

Тепер операція «зняття з обліку» скасована (крім виняткових випадків), а замість неї автомобіль відразу переоформляється на нового власника. Тобто, «перекупам» тепер або доведеться оформляти автомобіль на себе, а при продажу його сплачувати податок (при другій або більше угоди за рік), або переконувати продавця продати йому автомобіль за дорученням.

На другий шлях, особливо після введення фотофіксації порушень ПДР, погодяться далеко не все. Крім того, «перекупи» почнуть нести набагато більші ризики, якщо продавець раптом виявиться несумлінним і завтра скасує доручення.

Словом, перекупникам тепер або доведеться працювати на тих же умовах, як і майданчики або автосалони, які здійснюють трейд-ін автомобілів.

Однак говорити про повну ліквідацію тіньових «перекупок» поки говорити передчасно. Але бізнес-модель приватного викупу явно зазнає змін.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти