Скасована стара схема продажу автомобілів, – подробиці

Водіям, які займаються купівлею транспортних засобів з метою подальшого перепродажу, тепер доведеться викласти більше, адже новий закон вимагатиме сплати податків.

Кабінет Міністрів постановою №637 від 22.08.2018 р вніс зміни в Правила державної реєстрації автомобілів, раніше прописані в постанову КМУ 1388.

Найголовніше зміна – це скасування операції «зняття з обліку транспортного засобу».

І саме це нововведення змусить більшість водіїв нервувати, і ось чому.

Раніше схема викупу автомобілів підприємливими громадянами, в народі іменовані перекупниками, виглядала наступним чином. Підшукавши відповідний автомобіль, перекупник просив продавця зняти його з обліку і виписати на нього генеральну довіреність. Коли перекупник знаходив вже нового покупця, він на підставі довіреності продавав йому автомобіль, тим самим залишаючись у тіні і не вносячи до казни жодних податкових зборів.

Однак нові плани Кабміну внесли корективи в звичну стару схему.

Тепер операція «зняття з обліку» відійшла в історію. Тепер транспортний засіб відразу потрібно переоформити на нового власника.

Тобто, перекупникам тепер або доведеться оформляти автомобіль на себе, а при продажу його сплачувати податок або переконувати продавця продати йому автомобіль за дорученням. Це правило стосується двох, або більше угод на рік.

На другий шлях, особливо після введення фотофіксації порушень ПДР, погодяться далеко не всі. Крім того, перекупники почнуть нести ризики набагато більші, якщо продавець раптом виявиться недобросовісним і захоче скасувати довіреність.

Як повідомив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, нова постанова уряду дійсно позначиться на такому бізнесі.

Їм тепер або доведеться працювати на тих же умовах, як і майданчики або автосалони.

Втім у поліції зазнаються, що це нововведення не ліквідує у повному обсязі тіньові схеми. Однак і цей бізнес тепер зазнає чималих змін.

Що стосується ринку офіційного трейд-ін, то тут схема також трохи змінилася.

Як повідомив голова Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко: Згідно постанови КМУ 1388 підставою для реєстрації авто на нового власника при комісійному продажу є: договір комісії між старим власником і автосалоном плюс договір купівлі/продажу між автосалоном і новим власником.

Що стосується обліку, то тепер, згідно закону, СЦ МВС зобов’язані приймати на реєстрацію і комісійні авто, які не зняті з обліку.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти