Революція на ринку: які авто продаватимуть за безцінь

Євросоюз оголосив війну дизельним автомобілям і має намір відмовитися від подібного транспорту, замінивши його на більш екологічний.

Лідером цього руху стала Німеччина. Вона першою зробила крок до знищення машин, які працюють на солярці, заборонивши рух на дизельних авто в деяких містах. У зв’язку з забороною німецькі власники стали масово позбуватися від «проблемної» техніки, і її експорт в минулому році збільшився в рази.

Здавалося б, німці повинні були підтримати вітчизняного виробника. Але жителі Німеччини не стали робити цього. Навпаки, уважно вивчили обставини справи та прийняли рішення відмовитися від покупки автомобілів, обладнаних дизельними моторами, – як нових, так і старих.

Головною причиною відмови є свідомий обман одного автовиробника: занижують реальні цифри шкідливих викидів, плюс висловлені регуляторами різних країн підозри щодо інших компаній, змусили експертів і аналітиків різних мастей підняти в пресі дискусію про користь дизельних технологій для навколишнього середовища і людини, а споживачів – більш уважно поставитися до отриманої інформації і, в кінцевому підсумку, зробити той вибір, який вони вважають правильним.

Україна входить до трійки країн, які взяли на свою територію найбільшу кількість дизельних автомобілів. З огляду на особливості нашого законодавства, до кінця року очікується вал імпорту таких машин. Відповідно, ціна на них повинна знизитися.

Слідом за німцями і шведський уряд дозволив муніципалітетам приймати рішення про заборону для в’їзду дизельних авто в центр міст. Перші, більш лояльні обмеження вступлять в силу в Швеції менше ніж через два роки, а більш жорсткі – до 2022 року. Схожу позицію зайняли і італійська влада – вони планують заборонити в’їзд автомобілів з дизельними двигунами в центр Риму з 2024 року.

На тлі поширення подібних обмежень попит на дизельні автомобілі в ЄС поступово скорочується і найсуттєвіше знизився в Німеччині. Тепер німецький покупець тричі подумає, перш ніж придбати такий транспорт.

Природно, що такий шквал негативу в сторону дизельних моторів не міг не відбитися на продажах. Власники дизельних автомобілів класу Євро-5 не знають, чого їм чекати. В умовах, коли в будь-який момент вони можуть втратити проїзду по власному місту, автолюбителі починають знову придивлятися до бензинових агрегатів.

Українські автокомпанії, які займаються імпортом старих автомобілів, з нетерпінням чекають зниження цін і готові викуповувати відразу цілі партії дизельних машин. В основному це найбільш популярні моделі середнього класу з бюджетом близько 10 тисяч євро.

Джерело: Політека


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти