В Україні дозволять їздити без прав

Депутати взялися за зміну порядку перевірки документів у водіїв авто. Завдання депутатів полягає в тому, щоб скасувати на законодавчому рівні обов’язкову наявність водійських посвідчень при їзді.

Як відзначають автори законопроекту №9105, у Нацполіції є сучасна база даних про громадян, їх транспортні засоби, їх технічний стан, вчинені правопорушення. А значить, правоохоронці можуть користуватися цими даними в будь-який момент, не турбуючи водіїв через дрібниці.

Зокрема, пропонується скасувати обов’язкову вимогу мати при собі водійські посвідчення, техпаспорт на автомобіль і страховку.

Принципові зміни полягають у тому, щоб скасувати норму, що дозволяє поліцейським забирати документи у водія в разі адміністративного правопорушення. В обов’язковому порядку їздити з посвідченнями повинні будуть тільки іноземці, особи без громадянства та водії військової техніки.

Штраф у розмірі 425 грн випишуть тим, у кого взагалі немає водійських посвідчень, якщо водій відмовляється на вимогу поліцейського чітко і зрозуміло назвати своє прізвище, ім’я, по батькові тощо.

Джерело: ubr.ua


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти