Велодоріжки будуть на всіх дорогах України

До 2028 року на дорогах у всіх населених пунктах нашої держави можуть з’явитися велосмуги. Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Згідно з оновленим ДБН щодо вулиць в доріг населених пунктів проектування велодоріжок та велосмуг стало обов’язковою умовою під час будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг.

Нові норми почали діяти вже з 1 вересня.

Норма ця є обов’язковою, тому, якщо порахувати, що в середньому ремонт дорожнього покриття має проводитися кожні 5 – максимум 10 років, то маємо нагоду вже через 10 років мати якісно облаштовані велодоріжки та велосмуги на всіх дорогах українських населенних пунктів.

Розвиток велосипедного транспорту в Україні – це мобільність, зручність та екологічність. Думаю, що багато хто охоче пересяде на такий вид транспорту, щоб без заторів пересуватися містом.

Наприклад, в Амстердамі велосипед є одним з головних засобів пересування – щоденно на його вулиці виїжджає майже півмільйона велосипедистів, канадський Монреаль має понад 2000 км велотрас, у Копенгагені 32% населення постійно їздять на велосипедах, при цьому там всі велопростори відокремлені м’якими стовпчиками. Дуже сподіваюсь, що в Україні також так буде.

Тож згідно з новим ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів», велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на:

  • територіях житлових і промислових районів;
  • комунально-складських зонах;
  • магістральних вулицях безперервного і регульованого руху;
  • вулицях місцевого значення;
  • селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

До речі, в Києві вже почали з’являтися дороги, які відповідають новим нормам.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти