ВР жорстко підвищила штрафи за п’яне водіння

Верховна Рада ухвалила закон про кримінальний проступок, який передбачає основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів.

Нові правила наберуть чинності зовсім скоро – через три місяці після того, як їх офіційно опублікують.

Верховна рада прийняла в цілому законопроект №7279-д , спрямований на зміни відповідальності за водіння в нетверезому стані. Про це повідомляє ТМ, з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Це означає, що нові правила набудуть чинності через три місяці після того, як їх офіційно опублікують. Основні зміни:

1. Стаття про водіння в стані сп’яніння переноситься з Адміністративного кодексу до Кримінального (для цього в Кримінальному кодексі буде створена стаття №286-1).

2. Штраф за водіння в стані алкогольного, або подібного сп’яніння збільшили і тепер він становить від 17 000 до 34 000 гривень з позбавленням прав на термін до 3 років. А за повторне порушення покарають вже штрафом в 51 000 гривень.

3. Відмова від проходження перевірки на вживання алкоголю по суті прирівнюється до водіння в стані алкогольного сп’яніння – за нього покарають так само.

4. Сказати, що випив відразу після ДТП і оскаржити штраф теж не вийде – за вживання алкоголю, або інших впливаючих речовин після ДТП, або після зупинки патрульними каратимуть точно так же, як за водіння в нетверезому стані.

5. Також передбачена відповідальність за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти