На водіїв “євроблях” чатує нова небезпека

Водії автомобілів на іноземній реєстрації часто не мають жодного стосунку до цього авто, тому часто навіть не заявляють про крадіжку.

Мало не щотижня водії автомобілів на іноземній реєстрації влаштовують масові акції, блокуючи рух та адміністративні будівлі. Але поки вони намагаються домогтися мало не безкоштовного розмитнення, автозлодії облюбували такі транспортні засоби.

Викрадачі таких автомобілів, переважно, перепродають їх на запчастини. Бо таке авто простіше розібрати і перепродати частинами. Аніж займатися його легалізацією.

Сьогодні в українському Кримінально-процесуальному кодексі чітко прописано, що потерпілим є тільки та особа, яка є справжнім власником, а це означає, що викрадачам «євроблях» фактично ніщо не загрожує – такі авто зареєстровані за кордоном і справжнього власника годі знайти.

— Є викрадач, є викрадений автомобіль, фактично є людина, яка стверджує, що ним володіє, але жодного документа не має. І ці нюанси кримінального законодавства: є склад злочину і відсутність будь-якого складу злочину не може нам дати підстави оголосити підозру саме за цим фактом, — заявив керівник київської поліції Андрій Крищенко.

В Україні діють групи крадіїв, які спеціалізуються саме на машинах з іноземною реєстрацією. Викрадені «євробляхи» відправляють на розбирання – такий бізнес активно процвітає.

У поліції запевняють, що з ухваленням нового закону про розмитнення авто на єврономерах бляхи стануть легальними, а отже, і шукати їх буде простіше.

Щодо нашої області, то, за даними відділу комунікації поліції Чернівецької області, кількість угонів на території Чернівецької області, порівняно з роком, що минув, зменшилась на 30%.

З 58 украдених транспортних засобів 36 правоохоронці повернули власникам.

Для незаконного заволодіння авто злочинці використовують як класичні, так і нестандартні схеми. З кожним роком зловмисники стають дедалі винахідливішими і придумують оригінальні методи угонів. До того ж на ринку товарів постійно з’являються поліпшені пристрої для швидкого злому авто.

Дуже часто злодії вибирають старенькі вітчизняні автомобілі через слабку систему захисту, або її відсутність. Також популярність мають і сучасні дорогі іномарки. Тому власникам авто потрібно не забувати про його захист, бути уважними та обережними.

Щодо автомобілів на іноземній реєстрації, то окремої статистики угонів таких авто немає. Але такі випадки на території краю фіксували.

Звісно, звернутися щодо угону такого автомобіля може кожен громадянин. Проте вже під час розгляду справи буде з’ясовуватися, які документи та права має людина до викраденого авто. Бо переважно їхні власники є підставні особи за кордоном. Відповідно і повернути його можуть лише законному власнику.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти