Знайшли “кладовище євроблях”: покинуті авто розбирають на запчастини (ФОТО)

Біля КПП “Лужанка-Берегшурань” з угорського боку зростає кількість автомобілів покинутих їхніми власниками напризволяще. Деякі з них вже розграбовані. Місцеві кажуть, що така ситуація панує вже кілька років.

Про це повідомляє MMR  з посиланням на mukachevo.net.

Автомобілі різних типів – від малолітражок до мікроавтобусів. Більшість з них мають угорські або польські номерні знаки, часом німецькі. На деяких видно пряме втручання грабіжників або вандалів – розбите скло, зняті колеса, руль, вирвана з корінням панель приладів тощо.

— Машини біля кафе “Hatar” (“Кордон”, – угор.) або просто у полі водії залишають давно. Зазвичай на кілька днів. Наприклад, якщо з документами не все гаразд. Але деякі, бачу, стоять роками. Їх і розбирають на запчастини. Хто це робить невідомо – можливо місцеві. Хоча й дивно, адже поруч будівля прикордонної поліції, все проглядається камерами. Але стоянка нелегальна, тож ніхто не слідкує, – каже перевізник Іштван з Берегова, який перетинає кордон практично щодня.

Наразі ця кількість автівок збільшилася до майже сотні. Цілком можливо це пов’язано із новими законами, які ліквідували можливість для українців завозити автомобілі з іноземною реєстрацією у режимі транзиту.

До слова, майже тиждень під Мукачевом стояла покинутою автівка ймовірно на єврономерах VW B5, яку також почали розбирати на запчастини.

Нагадаємо, що наразі залишилося лише три варіанти ввезення так званих “євроблях” в Україну. Нерезидент (тобто людина з іншим громадянством) має право завезти тимчасового ввезення до 1 року або скористатися транзитом. Громадяни України, які проживають або працюють за кордоном можуть стати на консульський облік і отримати можливість завезти автомобіль в Україну до 60 днів на рік.

Всі інші не мають іншого виходу – їм треба розмитнювати “євробляху” (або вивезти своє авто за кордон). Навіть розібрати на запчастини автівку неможливо, за це потрібно буде сплатити штраф – до 170 тис гривень.

Нові штрафи вступатимуть у силу через 180 днів після публікації закону, тобто у кінці травня 2019 року. За порушення митних правил штраф буде приходити за місцем реєстрації власника автомобіля вже через три дні як сплинув строк дозволеного перебування в Україні. Також митники планують передавати ці дані поліції, яка буде відловлювати “євробляхерів” на дорогах. За новим законом поліцейські мають право зупиняти транспортні засоби у разі наявності інформації про порушення строків державної реєстрації та перебування на території України.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти