В Україні дешевшають нові іномарки – вступили в силу акцизні пільги

Преміум бренди втратять в ціні найсильніше, а бюджетні – всього пару сотень доларів, пише UBR.

В Україну почали завозити і виставляти в салони автомобілі, розмитнені за новими акцизами . Але перерахували цінники поки не всі: хтось хоче розпродати вже завезені авто, інші чекають розмитнення за новими ставками на митних складах. Нагадаємо, що закон №8487, знижує акцизні ставки не тільки для старих автомобілів, але і для нових. Головна особливість цих змін у тому, що значно впали ставки акцизів для авто з двигунами великих «літражів» (від 2 л і більше). Тобто найсильніше машини дорогих преміальних брендів BMW, Audi, Mercedes, Range Rover, Lexus і т.д.

На жаль найменші законодавчі послаблення позначаться на найпопулярніших в нашій країні автомобілях середнього і нижнього цінових сегментів. До того ж, сам акциз в структурі податкових витрат майбутнього автовласника грає не таку істотну роль в порівнянні з, наприклад, 20% ПДВ.

Приємно, але мало

Наприклад, якщо ще кілька років тому з бюджетного Renault Logan з 1,5-л дизелем збирали € 150 акцизного податку, то зараз втричі менше – всього € 40. У KIA Ceed з 1,6 л двигуном акциз знизився з € 520 до € 120 – вже щось. А ось у 3-л дизельного BMW X5 різниця в старому і новому акцизах буде вже майже € 6 тис.

«За таким брендам як Ford, Mazda, Nissan, Skoda, Hyundai та ін. Зниження складе $ 100-300, а на преміальних брендах з «великими» двигунами ціни впадуть на декількох тисяч доларів. В принципі, преміальні бренди вже анонсують зниження цін», – розповів  директор офіційного дилерського центру FORD «ВіДі-Край Моторз» Віталій Дорофєєв.

Як розповів нам голова наглядової ради компанії АВТ Баварія Олександр Тимофєєв, вони вже опустили цінники на свої авто від € 1 тис. до € 14 тис. В залежності від моделі та двигуна. Новеньких «баварців» вже зараз можна придбати за новими цінами в автосалонах.

«Ми чекали прийняття закону, тому заздалегідь завезли автомобілі в Україну, але не поспішали їх розмитнювати – зробили це як тільки закон вступив в силу. Зараз багато продавців чекають оформлення на митних складах і скоро теж почнуть виставляти свої автомобілі в салонах за зниженими цінами», – додав у розмові Олександр Тимофєєв.

А ось французькі марки поки продаються за старими цінами. Як розповів нам представник одного з офіційних імпортерів автомобілів марок Peugeot і Citroën, вони поки ще вивчають податкові нововведення.

За новинки візьмуть більше

Затримка з переписуванням цінників у ряді брендів може бути пов’язана не тільки з тривалим процесом розмитнення, а ще й з небажанням втратити прибуток. Адже автомобілі, які вже стоять в салонах, завозилися раніше, до прийняття нових акцизів. Отже, податки з них платили за старими ставками. Знизити ціни на такі машини – значить торгувати собі в збиток. Тому повального перегляду цін в салонах експерти рекомендують чекати вже на початку наступного року.

«Зараз дилери та імпортери будуть змушені ділитися своєю маржею, яка насправді не дуже велика, але ситуація змушує віддавати і її. Проблема ще й у тому, що нові авто, які стануть завозити вже в наступному році (2019 року випуску) будуть самі по собі дорожче, ніж автомобілі 2018 року. Тобто швидше за все, ціна на авто 2018 року навіть зі знижкою, будуть приблизно такими ж, що і для машин 2019 року з новоим «розмитненням», – помітив в розмові Віталій Дорофєєв.

Так чи інакше, навіть нові цінники поки не спонукають покупців бігти в автосалони за новенькими машинами. Продавці чекають пожвавлення попиту вже ближче до новорічних свят, коли салони почнуть пропонувати ще й святкові знижки з акціями (за рахунок цього заощадити можна буде до 5%).

«Зараз покупець наляканий і знаходиться в підвішеному стані через введення воєнного стану на 30 днів у ряді областей країни. Думаю, як тільки це закінчиться (26 грудня), люди будуть більш охоче йти в салони за автомобілями. До того ж, продавці зможуть підігріти попит спеціальними новорічними пропозиціями», – зауважив у розмові Олександр Тимофєєв.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти