Обшук авто без дозволу судді – заборонений

Рішенням Суду, особа яка перевозила зброю була виправдана, в зв’язку з тим, що дозволу на обшук у проводили огляд поліцейських не було. Верховний Суд прийняв дуже цікаве рішення, яке стосується обшуків автомобілів. Це випливає згідно документа у судовому реєстрі, пише ТМ.

Рішення стосується справи про виявлення в автомобілі Ford Transit цілого арсеналу зброї (автомати Калашникова і гвинтівка Мосіна, боєприпаси до них, безліч гранат різних систем і вибухівка).

Рішенням Апеляційного і Верховного суду, особа, яка перевозила зброю, була виправдана, в зв’язку з тим, що дозволу на обшук у поліцейських, що проводили огляд, не було.

Іншими словами, були порушені вимоги кримінального процесуального права, а значить знайдені під час обшуку предмети не можуть бути доказами в суді.

Повідомляється, що поліцейські часто підміняють поняття “обшук” і “поверхнева перевірка”. Без дозволу суду дозволена тільки “поверхнева перевірка”, в рамках якої поліцейський може зажадати відкрити багажник, або двері, для проведення візуального огляду. Самостійно відкривати двері, багажник, бардачок, знімати обшивку і чіпати предмети в салоні при цьому забороняється.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти