Експерт розповів, якими будуть ціни на пальне в найближчому майбутньому

Причин для підвищення цін на автомобільне паливо в найближчому майбутньому не спостерігається, навпаки можливе зниження вартості. Про це в коментарі кореспонденту УНН розповів Леонід Косянчук, екс-президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів.

Основні фактори, які відіграють важливу роль у зменшенні вартості бензину в Україні – це ціна бензину на зовнішньому ринку та стабільності національної валюти – гривні.

“Зважаючи на те, що у нас в роздрібній ціні надзвичайно висока валютна складова то роздрібна ціна залежить від двох основних чинників. Перший – це ціни зовнішнього ринку, тому що ми більше 80% нафтопродуктів отримуємо по імпорту, а внутрішній виробник формує свої ціни також по імпортному пріоритету. Другий чинник, стабільність гривні”, – розповідає Леонід Косянчук.

Експерт, пояснив, якщо тенденція здешевлення вартості нафти на зовнішнього ринку та укріплення гривні збережеться, то бензин в Україні не тільки не подорожчає, а можливо і подешевшає.

Також, важливим фактором є співвідношення попиту та пропозиції. Зараз період “мертвого сезону” – це грудень, січень і перша частина лютого. Тобто попит зменшується, а пропозиція залишається незмінною.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти