Водіям на замітку: Супрун назвала, яка безпечна концентрація алкоголю в крові

Ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17 разів.

Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує, оскільки він сповільнює реакцію, знижує концентрацію уваги, порушує координацію, негативно впливає на зір.

На це заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

«Є міф про алкоголь і керування автомобілем. Він називається «Я здатен/здатна себе контролювати». Але факт у тому, що будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію. Тож навіть якщо треба проїхати кілька метрів – краще пройдіться пішки. Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує», – пояснила Супрун.

За її словами, святковий період – це час підвищеного ризику ДТП на дорогах, не тільки через погодні умови, але й безвідповідальну поведінку деяких водіїв.

«Безпечне водіння вимагає концентрації, вміння швидко реагувати та приймати рішення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17 (!) разів. Кількість аварій, що пов‘язані з вживанням алкоголю, різниться по країнах. В країнах з високим рівнем доходу – це близько 20% від усієї кількості, з низьким та середнім – від 33 до 69%. Це ті аварії, яких могло б взагалі не відбутися», – наголосила вона.

За її словами, на кожну особу різна кількість алкоголю має різну дію, натомість ефект зазвичай однаковий – страждають необхідні навички під час керування автомобілем.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти