В Україні подорожчає автострахування

Ліміти відповідальності страховиків і коригувальні коефіцієнти, що впливають на вартість «автоцивілки», зміняться в бік зростання. Це має посилити захист майнових інтересів автомобілістів при отриманні страхових послуг із ОСЦПВ.

Відповідне розпорядження (№538 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів») прийняв Нацкомфінпослуг за участю Моторного (транспортного) страхового бюро України, повідомляє «Закон і Бізнес».

Максимальний розмір компенсації збитків, завданих майну, зросте до 130 тис. грн. (зі 100 тис. грн.), життю та здоров’ю – до 260 тис. грн. (із 200 тис. грн.). Також вводиться коригуючий коефіцієнт (К1) для електромобілів. Передбачено підвищувальний коефіцієнт і до тарифу для авто на єврономерах до 5-10 (з 2-4).

За новими правилами на тариф ОСЦПВ впливатиме місце реєстрації та проживання власника автомобіля, а не реєстрації авто (як зараз).

Для жителів сіл і невеликих міст ціна страхування через це знизиться на 30%. А ось для жителів Дніпра і Львова через скорочення зон страхування з семи до шести коефіцієнти підвищаться з 1,8-2,8 до 2,3-3,5 і вартість ОСЦПВ зросте. Дніпро, Львів, Одеса та Харків тепер належать до другої зони (раніше були в третій).

Для економії коштів жителі великих міст і міст-супутників столиці можуть купувати поліси страхування онлайн, що дасть можливість застосувати знижувальний коефіцієнт до 0,9.

На думку законодавця, завдяки таким нововведенням страховик, використовуючи ширший діапазон коефіцієнтів, зможе точніше оцінити вартість ризику, який бере на себе. Хоча учасники страхового ринку вважають, що через високу конкуренцію вартість «автоцивілки» зросте несуттєво і зачепить не всі регіони та категорії автовласників.

Розпорядження набирає чинності з 21 вересня 2019 року.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти