Названі найпопулярніші мінівени в Україні

Мінівени в Україні майже повністю вимерли, тому, що їх “з’їли” кросовери. Але окремі екземпляри все ж ще залишилися.

Мінівени (MPV), або, як їх ще називали – однооб’ємники, приваблювали покупців саме своїм обсягом. Великим простором салону, більшою кількістю місць. А SUV додали до цих переваг повний привід і високий кліренс. І перемогли. Ще б пак – при нинішньому стані доріг великий кліренс та повний привід просто необхідні.

Якщо порівняти обсяги продажів мінівенів за останні 10 років – з 2009 року, то, за даними AUTO-Consulting, кількість моделей MPV сильно скоротилося. І це – дуже м’яко сказано. Хоча (природно), з’явилися і нові моделі.

Наприклад, в 2009-му, за даними AUTO-Consulting, на українському ринку було представлено майже 50 (!) моделей мінівенів. Багатьох з них навіть назв вже ніхто не згадає. Наприклад, FAW CA6371, Renault Modus, Wuling Sunshine і т.д. Але були й такі, яких в рік продавалося в кількості більше 1500 штук., А деякі – більше 2500 шт. або, навіть, 3500 шт. на рік. Як наприклад, – Nissan Note. 10 років тому лідерами продажів серед MPV були Ford Fusion, Hyundai Matrix, KIA Carens, Mitsubishi Grandis, Skoda Roomster.

Сьогодні жодної з цих моделей вже немає. Від колишнього розмаїття не залишилося і сліду. Та й обсяги продажів у найпопулярніших в 2019 році MPV вдвічі менше, ніж у того ж екзотичного і забутого FAW CA6371. Але дещо ще є.

Сьогодні лідер продажів серед MPV в Україні – Renault Lodgy, який почали продавати у нас в 2013 році. Це вантажно-пасажирський MPV С-класу. У 2014-му його продажі сягали 254 шт., А тепер – удвічі менше. На другому місці за популярністю сьогодні – теж MPV С-класу – Peugeot Rifter. Його нова версія вийшла на український ринок в нинішньому році. Третій, з великим відривом, – MPV B-класу Fiat Qubo, який з’явився у нас в 2009 році. У 2013-му його продажі були втричі більшими, ніж сьогодні.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти