Водіям підготували нові багатотисячні штрафи

Габаритно-ваговий контроль на вітчизняних дорогах поки що працює недостатньо ефективно. Вже скоро ситуація може кардинально змінитися адже 11 вересня Верховна Рада ухвалила Закон 1047.

Однією з важливих його складових стало введення автоматичної фіксації транспортних засобів, які порушують норми габаритно-вагового контролю. Однак крім автофіксації, закон вводить серйозні штрафи.

Якщо говорити про самі норми габаритно-вагового контролю, то тепер обов’язкова плата за проїзд дорогами стягується, якщо їх перевищено не більше ніж на 5% – раніше було 7%. З серйознішим перевищенням можна їздити тільки за наявності дозвільних документів, в іншому разі на водія або керівника підприємства чекає величезний штраф. Раніше водія за це карали сумою в 510 грн, а посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності – 680 грн. Тепер сума штрафів зросла багаторазово. Так, за перевищення норм габаритно-вагового контролю від 5 до 10% накладається штраф у розмірі 8500 грн, від 10 до 20% – 17000 грн, і на понад 20% – 34000 грн.

А щодо автоматичної фіксації, то закон передбачає, що постанову про накладення штрафу можна виписувати без участі особи, яку притягують до адміністративної відповідальності. Саму постанову надсилають рекомендованим листом упродовж трьох днів – з адресою реєстрації/проживання фізособи (місцезнаходження юрособи).

Якщо транспортний засіб, що порушив габаритно-вагові норми, зареєстровано за кордоном, то штраф накладається на особу, яка ввезла його в Україну. Від штрафу звільняються тільки ті особи, які в 20-денний термін після фіксації порушення нададуть відомості про неправомірні дії з ТЗ або його номерними знаками.Джерело Автоцентр
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти