Євробляхерам влаштують «сюрприз» на Новий рік

Опубліковано повний текст закону, з якого випливає, що штрафи для «євробляхерів» відтермінували більше ніж на 90 днів

В суботу, 21 вересня, видання «Голос України» офіційно опублікувало підписаний напередодні президентом закон, який відтерміновує введення штрафів за користування нерозмитненими автомобілями на іноземній реєстрації, відомими в народі як «євробляхи».

Згідно з кінцевою редакцією закону, з 22 вересня по 31 грудня штрафи за використання «євроблях» відтерміновуються.

Закон про відтермінування штрафів за використання авто на іноземній реєстрації Верховна Рада ухвалила 12 вересня 2019 року. Ухвалений документ на стадії законопроекту передбачав відтермінування штрафів на 90 днів – до 22 листопада 2019 року. Але в кінцевій редакції передбачено відтермінування до 31 грудня 2019 року включно.

Згідно з законом, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто з 22 вересня до 31 грудня 2019 року включно власників авто на іноземній реєстрації не штрафуватимуть.

Нагадаємо, що великі штрафи за користування нерозмитненими авто почали діяти 22 серпня, і з того часу і до 4 вересня Державна фіскальна служба оштрафувала понад 200 таких автомобілістів. Штраф за перевищення терміну перебування автомобілів з іноземною реєстрацією від 20 до 30 діб становив 85 тис. грн. У разі перевищення терміну більше ніж на 30 діб, передбачався штраф у розмірі 170 тис. грн або конфіскація.

Аналогічні санкції передбачалися і в разі перевищення термінів тимчасового ввезення автомобілів: за перевищення терміну на 20-30 діб передбачався штраф у сумі 85 тис. грн, більше ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування авто – 170 тис. грн штрафу або конфіскація.

Якщо змін в законодавство не вноситимуть, то згадані штрафи почнуть діяти з 1 січня 2020 року.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти