Унікальний Volkswagen з витратою 1 літр на 100 км продадуть за 70 тисяч євро (фото)

У 2013 року компанія Volkswagen здивувала публіку неймовірним дизельним гібридом XL1, який витрачав всього 0,9 літрів на 100 км. Тираж моделі склав всього 250 примірників.

За рахунок вуглепластикового кузова, а також використання інших легких матеріалів (навіть панель приладів зробили з пап’є-маше) вдалося знизити вагу автомобіля до скромних 695 кг. Така «невагомість» поєднувалася з вражаючим коефіцієнтом лобового опору – 0,186, що укупі з дизель-гібридною силовою установкою на 47 к.с. і дозволили добитися приголомшливої ​​економічності.

Але у проекту була й зворотна сторона медалі. Це не тільки тісний тримісний салон, але і дуже висока ціна – 113 тисяч євро. В результаті Volkswagen XL1 став дуже збитковою моделлю, яка протрималася на конвеєрі всього 2 роки. З 250 автомобілів в продаж надійшли тільки 200, решта концерн Volkswagen залишив собі.

Виставлений на британському аукціоні Silverstone екземпляр Volkswagen XL1 був виготовлений в 2015 році і за цей період проїхав всього 127 кілометрів. Модель оцінили у 70 тисяч євро.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти