На АЗС завмерли цiни на пальне: чого очікувати водіям?

Ціни на автогаз впали на 50 копійок, а бензини і дизпаливо завмерли. Трейдери не будуть ризикувати підвищувати ціни, якщо на це не буде економічних підстав, кажуть експерти. Золотий сезон для автозаправних мереж минув – попит на пальне падає. Однак є кілька причин, які можуть вплинути на вартість автомобільного палива в листопаді.

Сайт «Сьогодні» розібрався, що чекає власників автомобілів на автозаправках в прийдешньому місяці і чи продовжить скраплений газ дешевшати.

Ціновий застій

Уже другий місяць ціна на бензини і дизпаливо залишається приблизно на одному рівні. За увесь жовтень змінювалась лише вартість скрапленого газу – він подешевшав на 50 коп./л. Автогаз збавив в ціні через подорожчання у вересні – тепер він повернувся на свої позиції, пояснює Артем Куюн, заступник директора «Консалтингової групи» А-95 “. Цьому передувало зниження цін на кордоні.

Якщо порівнювати бензин і дизпаливо на початку та в кінці жовтня, то ціни не змінилися.

«Ціноутворення на пальне визначається двома факторами. Перше – це вартість нафтопродуктів на кордоні, оскільки Україна завозить ¾ всіх нафтопродуктів. Ціни протягом місяця істотно не змінювалися. Друге – курс гривні до долара і євро. Гривня останнім часом трохи ослабла і може слабнути і далі», – говорить експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев.

Невеликі коливання цін спостерігаються і в регіонах, зауважує експерт енергоринку Леонід Косянчук. В областях, де купівельна спроможність менша, ціни на стелах АЗС трохи нижчі. Різниця в цінах між регіонами коливається в рамках 9-10%.

Чи не вплинуло на ціни і підвищення спецмита на імпорт до 4%, відзначає Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії UPECO. Труба, по якій в країну надходив дизель, зупинилася, а трейдери переорієнтувалися на постачання морем.

Чого чекати від листопада

Сезонні тенденції продовжать впливати на ціни. Поставки моркм, які активно працювали в серпні-вересні, будуть скорочуватися.

«Навігація стає складнішою і поставки на зимовий період можуть переорієнтуватися на Білорусь і Росію, але не по трубі, а залізницею. Це не вплине на ціну, ціна поставки залишиться такою ж», – говорить Сіренко.

Основні фактори, які будуть впливати на ціни – курс валют і вартість ресурсу на кордоні.

«Трейдер купує пальне за валюту. Коли національна валюта падає, наступна закупівля нафтопродуктів обходиться АЗС дорожче, через що доводиться піднімати ціни. До того ж, щомісяця на вартість палива впливає і акциз, оскільки він нараховується в євро і залежить від стабільності гривні. А якщо курс змінюється на 10 копійок, то через два тижні ціни на заправках поміняються на 7-8 копійок. Якщо вартість пального в Європі змінюється на 1%, то через тиждень на заправках вона може змінитися на 10 копійок», пояснює Геннадій Рябцев.

Незважаючи на падіння попиту, ціна на скраплений газ більше не дешевшатиме. Можливо, АЗС ще відкоригують ціни, але зміни будуть не суттєві, зазначає Артем Куюн. Вартість автогазу буде більше залежати від стабільності гривні і європейських котирувань.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти