Стало відомо, чому водії наклеюють на авто значок у вигляді риби

Досить часто на дорогах можна побачити автомобілі з наклейками у формі риби на багажнику. За словами істориків, це один з найдавніших християнських символів, яким деякі користуються і донині.

Справа в тому, що на давньогрецькому Іхтіс (Ίχθύς) означає риба. Це слово також можна прочитати як акронім ἸησοῦςΧριστός, ΘεοῦΥἱός, Σωτήρ, що в перекладі означає Ісус Христос Божий Син Спаситель. Але це слово і, як наслідок символ, ранні християни вибрали не тільки тому.

Більшість послідовників Христа були бідняками, які могли добувати собі їжу тільки рибальством. За часів Римської Імперії, а також раннього Середньовіччя християн піддавали гонінням, через що вони змушені були таємно сповідувати свою релігію.

Знак риби був єдиною відмінною рисою віруючих, по якій вони пізнавали один одного. Крім того, вчені висловлюють думку, що дві з’єднані пересічні в різних точках дуги є відсиланням до слів Христа «Я є Альфа і Омега, початок і кінець».

Коли Християнство стало світовою релігією, необхідність в цьому знаку відпала, проте, з якихось причин він знову став популярним в ХХ столітті серед протестантів і православних. Саме з тих пір з’явилася традиція клеїти значки із зображенням риби, всередині якої розташований акронім.

На даний момент люди клеять такі наклейки з тією ж метою, що і 2 тисячі років тому: демонстрація приналежності до певної спільноти і сигнал однодумцям.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти